У Полтаві в співпраці зі службою зайнятості навчатимуть водіїв тролейбусів

Новини Полтавщини

У Полтаві в співпраці зі службою зайнятості навчатимуть водіїв тролейбусів

Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» і комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» нещодавно підписали договір. За яким КП «ПЕАТ» став матеріально-технічною базою та базою для забезпечення виробничого навчання і виробничої практики для підготовки кваліфікованих робітників за професією «водій тролейбуса».
Джерело: Полтавський обласний центр зайнятості
Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості звернувся до «Полтаваелектроавтотранса» як роботодавця – замовника кадрів з ініціативою створення на підприємстві навчально-виробничої бази, – розповідає начальник відділу організації профнавчання Полтавського обласного центру зайнятості Алла Цілина. – Тож ПЕАТ надаватиме технічні можливості для професійного навчання з подальшим працевлаштуванням людей, які є безробітними, а витрати на професійне навчання відшкодовуватиме служба зайнятості.
ДНЗ «Полтавський ЦПТО ДСЗ» у грудні минулого року отримав ліцензію на професійне навчання водіїв тролейбуса. Ліцензований обсяг – 10 слухачів для професійної підготовки і 10 – для перепідготовки (перекваліфікації).
Навчатимуть майбутніх водіїв викладачі-інструктори – досвідчені працівники тролейбусного парку. Підприємство відібрало для цього п’ятьох співробітників, які мають пройти атестацію. Після цього будуть сформовані дві навчальні групи по 10 осіб.
Бажаючі навчатися, які мають водійське посвідчення, опановуватимуть професію за скороченим терміном.
Для слухачів з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості, навчання здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
– Це буде навчання безробітних громадян, які бажають працевлаштуватися за професією «водій тролейбуса». Під час професійного навчання безробітні, які перебувають на обліку в службі зайнятості, отримують допомогу по безробіттю згідно з чинним законодавством. Усі витрати на навчання, оплату праці викладачів, а це переважно викладачі з тролейбусного управління, будемо здійснювати за рахунок Фонду, – прокоментувала директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
Підготовка водіїв тролейбуса розпочнеться на початку поточного року.