Судитися стало дорожче: у січні у полтавських судах зріс судовий збір

Новини Полтавщини

Судитися стало дорожче: у січні у полтавських судах зріс судовий збір
Судовий збір розраховується від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом станом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду.
Так, з 1 січня 2022 року сума прожиткового мінімуму для працездатних осіб зросла на 211 гривень у порівнянні з минулим роком та становить 2 481 гривню. Тому збільшилися й ставки судового збору у гривневому еквіваленті.

Про це повідомили у Комсомольському міському суді Полтавської області.
Ставки судового збору
1. За подання до суду:
1) позовної заяви майнового характеру, яка подана:
-юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 2481 грн., і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 868 350,00 грн.
-фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 12 405 грн.
2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана:
-юридичною особою або фізичною особою — підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 2481 грн.
-фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн.
3) позовної заяви:
-про розірвання шлюбу 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн.
-про поділ майна при розірванні шлюбу 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн., та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 7443,00 грн.
4) заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз’яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів:
-юридичною особою або фізичною особою — підприємцем 0,5 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 1240,50 грн.
-фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 496,20 грн.
4-1) заяви про видачу судового наказу 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 248,10 грн.
4-2) заяви про скасування судового наказу 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 124,05 грн.
4-3) заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 496,20 грн.
5) позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме:
-позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн.
-позовної заяви про відшкодування моральної шкоди 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 2481 грн.
Читайте також: Як повернути помилково сплачений судовий збір, – розповіли полтавські юристи
3. За подання до адміністративного суду:
1) адміністративного позову:
-майнового характеру, який подано:
-суб'єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 2481 грн., і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 24 810 грн.
-фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн., та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 12 405 грн.
-немайнового характеру, який подано:
-суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 2481грн.
-фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 992,40 грн.
6) заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення 0,3 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 744,30 грн.
4. За видачу судами документів:
1) за повторну видачу копії судового рішення 0,003 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу за кожний аркуш паперу
– 7,44 грн.
4) за видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання 0,03 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 74,43 грн.
5) за виготовлення копії судового рішення у разі, якщо особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, звертається до апарату відповідного суду з письмовою заявою про виготовлення такої копії згідно із Законом України "Про доступ до судових рішень". 0,003 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу за кожний аркуш копії
– 7,44 грн.
6) за виготовлення копій документів, долучених до справи 0,003 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу за кожний аркуш копії
– 7,44 грн.
5. У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 496,20 грн.
У разі необхідності сплати недоплаченої суми судового збору Сума вказується платником
До відома: відповідно до Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
До відома: відповідно до Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2481 гривня.
Дублікат в/л відповідно до перехідних положень ЦПК 0,03 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу – 74,43 грн.
Слід зауважити, що законом передбачено різні ставки судового збору залежно від виду заяви та юрисдикції суду, а також визначено збільшення ставок судового збору у разі звернення до кожної вищої судової інстанції.