У Рівному колядників просять не йти до хворих дітей у лікарню

7 днів

Гурти колядників хочуть передати наколядоване для дітей, які проходять лікуваня у відділенні онкогематології Рівненської дитячої лікарні, а ще особисто заколядувати для маленьких працієнтів. Однак цю ідею не підтримує голова БФ “Скарбниця надії” Мар’яна Рева. Як краще привітати хворих дітей, а як не варто робити, пояснила у Фейсбуці очільниця благодійного фонду . “Дуже багато людей зараз колядують і це справді прекрасно!!!!! Люди організовують вертепи, славлять новонародженого Ісуса Христа.

Це справді дивовижно, що люди і цілі церковні громади хочуть передати кошти в онкогематологію. Але є кілька проблем, які я бачу по дзвінкам та повідомленням.

Вибачте, це буде крик душі, бо вчора та сьогодні я вже мала три таких розмови. Люди просили сказати коли краще прийти в онкогематологію і дуже ображались коли я казала що йти не треба”, — пише Мар’яна Рева. Про колядки говорить наступне: “Багато громад та вертепів хочуть прийти в гематологію і заколядувати там. Повірте, що це зайве. Діти з ослабленим імунітетом під час або після хімії, з низькими лейкоцитами, яким потрібне обмеження в контактах з іншими людьми, опиняються по кілька разів на день серед десятка людей, котрі приходять з вулиці. Колядники не завжди думають про те, що кашель чи нежить однієї людини може бути шкідливим для кожної дитини в онкогематології, що через інфекцію діти можуть переривати курс хіміотерапії і втрачати шанс подолати рак. Повірте, що мами страшенно бояться цих інфекцій, високої температури, бо це знову купа ліків і 2-3 тижні втрачено.

Я говорила з колядниками на цю тему минулі роки, але відповідь одного організатора вертепу мене вразила: “Так, я знаю що Ірод кашляє, але без нього ми не можемо показати вертеп. Бо в нього важлива роль і він гарно співає “. І головне – враховуючи карантин, вас скоріше всього не пустять у відділення, а колядувати під вікнами немає сенсу, діти на 4 поверсі, вони вас не почують за зачиненими вікнами” Очільниця фонду пояснює благодійникам і стосовно грошей, які хочуть принести люди: “Всі хочуть прийти у відділення і роздати гроші. В кожну палату по кілька гривень. Це вкрай неефективно. Бо в гематології є діти, які мають зібрані кошти. Є ті, хто лікувався 5 років тому і зараз приїхав на планову перевірку. Є діти, які тут на кілька днів, в них не підтвердиться онкологія і вони забудуть про це відділення як про страшний сон. А ті, кому справді потрібна допомога залишаються без неї”. Окрема мова про цукерки і мандарини для хворих дітей: “Як же ми прийдемо до дітей з порожніми руками???” – запитують люди.

Будь ласка, не треба нічого нести. Це шкідливо. В гематології лежала 3-річна дитина з діабетом, її мама стояла на порозі відділення і просила людей не заносити в їх палату цукерки. Всім іншим це теж шкідливо. Навіть банани якщо їх багато не потрібно нести” А що ж справді треба? Треба ліки, наголошує Мар’яна Рева, дуже дорогі ліки: “Їх назва Октаплекс 500МО. Вони зупиняють кровотечу, яка після хіміотерапії може бути в будь-якої дитини. Ціна одного такого флакона 12300-13000 гривень. Якщо дитина закровила, треба одразу вводити перший флакон, через кілька годин другий і потім дивитись чи треба ще. Це дуже важливі ліки. Вони важливіші за банани чи мандарини, які ви дасте в руки кожні дитині”. І нассамкінець, вона ще раз звертається до представників громад: “Я розумію що вам потрібно звітуватись за зібрані кошти. Я розумію, що фото вашого вертепу в онкогематології поруч з хворими дітками виглядає переконливо для звіту ваші громаді. Але повірте мені – витратити кошти на дорогу, на цукерки і роздати гроші по палатам – це не найкращий варіант. Будь ласка, якщо ви ще не прийняли рішення їхати в гематологію – не приймайте його. Якщо прийняли – подумайте чи воно вірне і чи буде корисним для дітей. Допоможіть нам зібрати кошти на Октаплекс. Зараз треба купити мінімум 4 флакони, на два гроші маємо, ще на два збираємо. Це 24600 гривень. В ідеалі – треба флаконів 10 щоб вистачило для кількох дітей. Благодійний фонд “Скарбниця Надії” придбає ліки, передасть їх на баланс лікарні і перешле вам на парафії повний звіт з копіями бухгалтерських документів. Будь ласка, будьте мудрими християнами. Координатор Мар`яна Рева (098) 45 26 916 #РазомМожемоБільше

� КАРТА фонду «Скарбниця Надії»

№ 4246 0010 0292 7428 призначення платежу – добровільна пожертва на Октаплекс

�КБ “Приватбанк”

IBAN UA 84 305299 00000 26002010701895

БФ “Скарбниця Надії”

ЄДРПОУ 37685693

Призначення платежу – добровільна пожертва на Октаплекс

� Для пожертв з-за кордону та по Україні заходьте по цьому посиланню та натискайте кнопку Допомогти

https://skarbnitsya.org/kontakty/rekvizyty/…

� Для власників карток Монобанк в розділі «Платіж по IBAN», треба набрати IBAN UA84 305299 00000 26002010701895 фонду Скарбниця Надії і вказати суму, яку ви бажаєте пожертвувати.

�Звіти фонду тут

https://skarbnitsya.org/category/zvits/