Українські солдати за 10 км від кордону: Ефективний контрнаступ витісняє росіян з інших міст

DIP

Українські війська відтісняють росіян до східного кордону, за інформацією Американського інституту військових досліджень (ISW) — аналітичного центру, який займається описом та аналізом ходу бойових дій.

Український контрнаступ фактично відтісняє російські війська до кордону з Росією, повідомив Інститут військових досліджень у своєму звіті від 10 травня.

Українці вже за 10 км від кордону з Росією

Як повідомлялося, українцям вдалося звільнити ще кілька населених пунктів на північ від Харкова. Збройні сили України продовжують свої дії на північно-східному напрямку.

HEI також посилається на російське джерело, що українські сили вже знаходяться приблизно за 10 км від кордону з Росією. Проте експерти зазначають, що не мають змоги самостійно перевірити цю інформацію.

Прорив у російсько-українській війні?

У свою чергу, український журналіст Дмитро Гордон, посилаючись на думку представників збройних сил, оцінив, що наступний тиждень може стати переломним у війні з Росією. Він дав інтерв’ю YouTube Україна 24.

– Багато спілкуюсь із хлопцями на фронті, з командирами. Кажуть, що військові вже мають західну зброю, треба тільки її випробувати і відстріляти. Наскільки мені відомо, наступний тиждень має стати вирішальним, – сказав Дмитро Гордон.

“Невідомо, коли закінчиться війна”

Стратегічними напрямами Хордон вважав Донбас, включаючи Маріуполь, а також Запорізьку, Миколаївську, Одеську та Харківську області. “Це буде важливий тиждень для нашого прогресу на фронті та контратак”, – сказав він.

Він також висловив переконання, що окупація прилеглої до Криму Херсонської області має тимчасовий характер і незабаром буде відбита. Він додав, що не знає, коли може закінчитись війна, і цього не знають навіть Джо Байден, Володимир Зеленський та Володимир Путін. – Тому що це може закінчитися післязавтра або за кілька років, – додав він.