Росіяни заблокували українське газопостачання на Луганщину та Донеччину

Прямий

Окупаційні війська Російської Федерації, яка понад два місяці тому розпочала повномасштабне вторгнення, заблокували газопостачання України на Луганщину та Донеччину.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив очільник газотранспортної системи України Сергій Макогон.

Нідерланди до кінця року планують відмовитись від російського газу За його словами, російські окупанти несанкціоновано перекрили крани магістрального газогону “Шебелінка – Новопсков”, внаслідок чого мешканці Луганщини та Донеччини залишилися без українського газопостачання.

“Сьогодні зранку (11 травня – ред.) Газпром на території РФ припинив транспортування з РФ до точки “Сохранівка”. Крім того, на окупованих територіях України несанкціоновано були перекриті крани МГ “Шебелінка – Новопсков”, по якому відбувалось транспортування газу до газопроводів Луганської та Донецької областей”, – йдеться в дописі.

Він пояснив, що росіяни фактично позбавили Україну можливості транспортування газу до споживачів Луганської та Донецьких областей.

“Влада РФ несе повну відповідальність за гуманітарні наслідки таких дій”, – підкреслив Макогон.

До слова, 10 травня російські військові перебили магістральний газопровіду Сєвєродонецьку Луганської області, унаслідок чого мешканці міста залишилися без газу.

Все одно, що допомагати вбивати українців: Кулеба закликав ЄС не платити Росії за газ у рублях Як відомо, на тлі повномасштабного вторгнення Російської Федерації Кабінет Міністрів України ухвалив рішення лишити ціни на газ для населення без змін.

Водночас “Газпром” повністю призупинив постачання газудо Болгарії та Польщі за відмову платити в рублях.

Після цього канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Берлін почав готуватися до можливих зупинок постачання російського газу.

Слід заважити, що президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про оплату країнами Євросоюзу за російський газ в рублях.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину,як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.