Рашисти залишили мешканців Сєвєродонецька без газопостачання, — Денісова

Информационное сопротивление

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила про те, що рашисти перетворюють українські міста і села на непридатні для проживання території.

Вона зазначила, що ворожі обстріли призвели до руйнації об’єктів критичної інфраструктури Сєвєродонецька на Луганщині та залишили його мешканців без газопостачання.

«Російські війська впродовж дня били по місту з артилерії та систем залпового вогню. Внаслідок влучання у магістральний газопровід, сталася його розгерметизація. З метою запобігання серйознішій аварії усі газорозподільні станції були перекриті. Газопостачання залишалося єдиною комунікацією, яка була в місті. Через ворожі обстріли електрика та водопостачання в Сєвєродонецьку відсутні з кінця квітня», — повідомила Денісова.

За даними омбудсмена, у місті наразі приблизно 7 тисяч жителів, здебільшого це літні люди, яких важко вмовити виїхати з Сєвєродонецька.

«Такі дії рф є геноцидом українського народу відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду», — акцентувала Денісова.

Група ІС повідомляла про те, що названо імена російських пілотів, які брали участь у бомбардуваннях України.