Жителі селище поблизу Миколаєва потерпають від обстрілів російськими військами

UA: Cуспільне мовлення

Селище Горохівка Воскресенської громади на Миколаївщині потерпає від збройної агресії Російської Федерації від початку повномасштабної війни. Станом на 10 травня 75 відсотків жителів полишили свої домівки, а в селищі немає жодного відчиненого магазину та підприємства.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із жителями Горохівки, які з різних причин залишились у селищі.

Галина Боброва — жителька селища Горохівка Воскресенської громади. Поки вела знімальну групу до свого пошкодженого будинку, розповіла про побут жителів промислової зони. Говорить, магазинів тут немає, хліб привозять волонтери, підприємства стоять порожні — жодне не працює, все розвалене, а житлові будинки потрощені.

"От, бачите, що нам наробили? Все пробили! Бабахнуло так, що аж в коридорі стелю пробило. Там он вибито все, у сусіда зверху. Тут аж стіна відійшла. Вікна повипадали, двері вже поставили, а то дверей не було", — розповіла Галина.

Місцеві жителі говорять, на початку березня у селище навідувались росіяни і навіть на кілька годин тут осіли, вламувались у квартири. Сліди від куль у дверях сусідської квартири показує місцева жителька Оксана.

"Стукали, ходили по під'їзду. Казали: "Люди, виходьте!". А ми як раз на вулиці були. Бачили, якась техніка заходила і вони з усіх сторін. Ну, казали, що вони нас від бандер звільняють", — розповіла Оксана.

Читайте також: "Працівники "Миколаївводоканалу" потрапили під обстріл з боку російських військ"

Вибухи тут регулярні. У селищі залишились переважно пенсіонери та ті, кому їхати нікуди. Люди саджають городи і там же знаходять нерозірвані снаряди.

"Прилетіло з танка. Чи звідки воно прилетіло, коли обстрілювали станцію "Горохівка". Це було 3 березня", — сказав місцевий житель Василь.

Станом на 11 травня у селищі немає магазинів, найближчий розташований за кілька кілометрів — у Воскресенському. Транспорт на Миколаїв не ходить. Промислові підприємства розвалені.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.