ЗСУ вже використовують на фронті озброєння, яке Україна отримала від союзників – Міноборони

Гордон

Збройні сили України (ЗСУ) почали використовувати озброєння, яке Києву надали союзники, зокрема американські гаубиці.Про це 11 травня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі агентства "Укрінформ", повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"На фронті, крім [ПТРК] Javelin і [ПЗРК] Stinger, уже застосовуються американські гаубиці калібру 155 мм. Триває процес надходження західної бронетехніки та іншої зброї. Ми працюємо над збільшенням і пришвидшенням темпів отримання допомоги, адже від цього залежить життя наших воїнів… Велику кількість озброєння ми вже отримали. Але зараз ми ввійшли в період ритмічного постачання озброєння Україні", сказала вона.

Водночас, підкреслила Маляр, варто розуміти, що "поки західна зброя надійде в тій кількості, щоб урівноважити наші потенціали та забезпечити нашу перевагу" над російськими окупантами, "пройде певний час".

Український військовий експерт Олег Жданов зазначив в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 10 травня, що те озброєння, яке сьогодні вже фактично надходить через ленд-ліз і в підсумку зустрічі міністрів оборони на військовій базі США Рамштайн у ФРН, її, крім постачання, потрібно ще опанувати, а потім уже ставити у стрій і воювати з її допомогою. Тільки після цього можна оцінити її вплив на перебіг бойових дій, додав експерт.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)