Оборонці Маріуполя закликали шанувати Женевську конвенцію та допомогти пораненим військовим

Букви

Про це йдеться у відповідній заяві військового в Instagram та своєму Telegram-каналі.

Він наголосив, що у бомбосховищі відсутні умови для лікування поранених та наголосив на необхідності вивезти військовослужбовців з метою надання кваліфікованої допомоги згідно з міжнародними стандартами.

“Звертаюся до всієї міжнародної спільноти. До людей. До прояву людяності. Від імені свого рідного 2-го Батальйону та всього нашого полку та всіх захисників Маріуполя. До всіх тих кому поняття “Міжнародне гуманітарне право” не порожні слова! Для тих хто шанує Женевську Конвенцію та правила ведення війни – допоможіть пораненим бійцям. Їм потрібна кваліфікована допомога. Вони заслужили на це”, – йдеться у відеозверненні бійця.

У дописі також розмістили світлини, на яких важкопораненим військовослужбовцям надають медичну допомогу за допомогою залишків медикаментів та нестерильних матеріалів. Нагадаємо, 11 травня Папа Римський Франциск зустрівся з дружинами двох українських військових, які тримають оборону на оточеному маріупольському металургійному заводі “Азовсталь”.

Працівник “Азовсталі” передав російським окупантам інформацію про розташування підземних тунелів. Електромонтеру з ремонту та обслуговування електрообладнання на заводі заочно повідомили про підозру в державній зраді.

Протягом всього дня 9 травня, а також в ніч на 10 травня російські окупанти обстрілювали завод “Азовсталь“, де перебувають українські воїни. Унаслідок обстрілів зазнали важких поранень багато українських захисників.

Петиція до Генеральної асамблеї ООН набрала понад один мільйон підписів. ООН закликали провести процедуру extraction для українських захисників, заблокованих на маріупольській “Азовсталі”.