З початку вторгнення армія РФ скоїла 231 злочин проти довкілля України

Букви

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Екологічний штаб від початку активної фази війни фіксував та підраховував збитки. У Київській області окупанти завдали 34 випадки екоциду. Друге місце посідає Донецький регіон (27) та третю “сходинку” Дніпропетровська область (22).

Суттєвої шкоди екосистемам завдають масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, зокрема нафтосховищ та хімзаводів. Внаслідок них забруднюється довкілля та зменшується популяція видів рослин та тварин.

“Ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій Росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для підготовки позову у Міжнародний суд ООН”, – заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Нагадаємо, на тлі руйнування та блокади російськими військовими Маріуполя, мешканцям міста загрожує смерть від хвороб та відсутності комунальних послуг.

Полк “Азов” оприлюднив світлини поранених бійців у підземеллях заводу “Азовсталь”. Захисники потребують негайної належної медичної допомоги та кваліфікованого хірургічного втручання.