Немає води, їжі та придатного житла: у Маріуполі намічається нова хвиля гуманітарної катастрофи

Факти ICTV

Через відсутність евакуаційних коридорів маріупольці вимушені повертатися у місто, де немає придатного житла, їжі та води.Через відсутність евакуаційних коридорів маріупольці вимушені повертатися у місто, де немає придатного житла, їжі та води.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
- Ми кажемо про збільшення кількості людей в місті. Насамперед це пов’язано з тим, що фактично зупинені евакуаційні процеси, вони заблоковані російською стороною в усіх виглядах. Тому люди змушені повертатись до міста, тому що їм ніде жити вже, і через це починається ще більший тиск на гуманітарну сферу і ще більше загроз та нових викликів, - зазначив Андрющенко.
Він додав, що нині у місті дуже складна гуманітарна ситуація: немає води, їжі та придатних для життя помешкань.

- Води нема, питної води не вистачає. Розставлені баки, але якість тієї води, яка розвозиться, геть низька, тому що вона береться зі найпершої історичної в Маріуполі свердловини. Понад два місяці споживання цієї води - це точно не плюс здоров’ю. Їжі катастрофічно не вистачає, - зазначив радник міського голови Маріуполя.

Він наголосив, що навіть ті дані, якими вихваляються окупанти, щодо роздачі гуманітарки, мізерні.

- Вони вихваляються, що за останні місяці завезли 100 тис. продуктових гуманітарних наборів і роздали маріупольцям і, якщо в місті залишається, попереднього місяця було 100-130 тис. осіб, ми розуміємо, що це один продуктовий набір на людину на місяць!, - акцентував Андрющенко.

Ба більше, російські окупанти користуються людьми, які опинилися у скрутному становищі. Росіяни змушують людей працювати за їжу.