Військові зс рф масово консультуються з юристами щодо відповідальності за відмову участі у «спецоперації»

АрміяINFORM

За інформацією журналіста Романа Цимбалюка, військовослужбовці зс рф та члени їхніх родин почали масово консультуватися з юристами щодо відповідальності за відмову участі у «спеціальній військовій операції» на території України.

За словами російських юристів, «спеціальна військова операція» на території України не є війною, тому відмова брати в ній участь підпадає під статтю 42 КК рф «Невиконання незаконного наказу або розпорядження» і виключає кримінальну відповідальність.

А командири та начальники, які віддають незаконні накази, за законодавством рф понесуть кримінальну відповідальність.

І відмовляються російські солдатики недарма.

Найвище військово-політичне керівництво ерефії продовжує приховувати кількість та особи загиблих військовослужбовців у «спеціальній військовій операції» на території України.

Лише за статистикою російського командування, під час «спецоперації» в Україні загинуло близько 2000 тисяч осіб. Востаннє міноборони росії офіційно відзвітувало про втрати 25 березня, повідомивши про загибель 1351 військовослужбовця.

На підставі відкритих джерел Російська служба Бі-бі-сі з’ясувала, що підтверджено імена вже 2120 російських військових, які загинули під час бойових дій в Україні. Кожен п’ятий — офіцер.

Цей список Бі-бі-сі та команда волонтерів веде від початку російського вторгнення в Україну.

Бі-бі-сі засновувала свій аналіз лише на повідомленнях, що містять конкретну інформацію про загиблого, включаючи повне ім’я та звання та, за можливості, місце поховання.

Оскільки офіційна влада, преса та родичі не завжди публічно повідомляють про загиблих, цей список явно неповний, а реальні втрати російської армії та росгвардії в Україні значно вищі. Але зібрані дані допомагають аналізувати основні тенденції.

За офіційними даними українського Генштабу, станом на сьогодні майже 26 650 тисяч осіб було ліквідовано. І це лише приблизна статистика втрат російської армії.

Для прикладу, як вони приховують свої втрати, за повідомленням Романа Цимбалюка, лише минулого тижня на цвинтарі в Михайлівську (Ставропольський край) відбулися похорони 74 десантників із 247-го десантно-штурмового полку (в/ч 54801, Ставрополь) 76-ї десантно-штурмової дивізії. Поховання провели в закритому режимі, без присутності охочих попрощатися. І більшість військовослужбовців були не ідентифіковані. Родичі ймовірних та підтверджених померлих не були повідомлені про проведення похорону.

Ось таке ставлення до своїх захисників і до своїх героїв. «Патерь нет, как говорится в сообщениях генштаба рф»!