Верещук анонсувала декілька етапів спецоперації з визволення захисників Маріуполя

NTA

Росія не погодилася на екстракцію на «Азовсталі» у Маріуполі. Окупанти пропонують лише капітуляцію. Тож спеціальна операція з визволення поранених пройде у декілька етапів.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук в ефірі «1 + 1».

«Наразі тривають перемовини. Російська Федерація не погодилася на процедуру екстракшн. Вони пропонують лише капітуляцію. Як ви знаєте, наші хлопці не погоджують скласти зброю. Зараз є лише єдиний шлях – іти покроково. Спецоперація матиме декілька етапів. Перший етап – це евакуація важкопоранених», – сказала Верещук.

Вона також нагадала, що перемовини, які раніше тривали про звільнення бійців, припинені.

«Ми розпочали новий раунд перемовин. Попередні завершені невдачею. Там перебувають сотні солдатів та офіцерів ЗСУ, Національної гвардії, Національної поліції, СБУ, Прикордонної служби та тероборони. Хлопців треба рятувати. Всі потребують порятунку», – додала вона.

Нагадаємо, що захоплення Маріуполя на Донеччині триває вже 2,5 місяця, і це облога, якої «ще не було в історії». Українські бійці ведуть важкі бої з окупантами, до останніх сил захищаючи територію металургійного комбінату «Азовсталь».

Ватажок такої званої «ДНР» Денис Пушилін підтвердив, що російські сили продовжують спроби захоплення «Азовсталі» в Маріуполі. Також він відкидає можливість екстракції українських військовослужбовців, які зараз перебувають у катакомбах заводу. Серед них сотні поранених.

У районі заводу «Азовсталь» у Маріуполі загинув грузинський боєць – 27-річний Тато Бігвава.