Росія продовжує викрадати дітей з Донбасу, – омбудсмен

Освіта.UA

Надання російського громадянства дітям з Донбасу спростить можливість усиновлення їх окупантами. Росія продовжує викрадати з тимчасово окупованих районів Донбасу дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування шляхом надання їм громадянства рф.

Про це, посилаючись на російські ЗМІ, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, для цього начебто було досягнуто домовленостей з керівництвом окупаційних адміністрацій.

"Надання російського громадянства дітям з Донецької та Луганської областей спростить можливість усиновлювати їх в рф", – підкреслила Людмила Денісова.

Також вона написала, що органи влади рф вже неодноразово повідомляли про підготовку змін у законодавство саме з цією метою.

"Зараз готуються угоди між країною-окупантом та окупаційними адміністраціями в ОРДЛО, щоб надати видимість "правових процедур" для фактичного викрадення українських дітей та передачі їх в родини в рф", – наголосила Людмила Денісова.

Окрім того, вона поінформувала, що за період війни з Донецької та Луганської областей на територію агресора вивезено понад 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Омбудсмен звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з проханням врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні.