Будемо ловити, їсти голубів і ворон, щоб жити… І виконувати наказ, – Святослав Паламар “Калина”

NTA

Воїни полку “Азов” готові до останнього виконувати наказ вищого керівництва. Якщо для того, щоб вижити, доведеться ловити і їсти голубів чи ворон, робитимуть це.
Про те, в яких умовах зараз перебувають захисники Маріуполя, і що саме зараз відбувається на “Азовсталі” розповів під час включення у прямому ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар “Калина”.

За його словами, 12 травня не стало винятком і зараз відбувається величезна кількість авіанальотів, задіяні стратегічні бомбардувальники.
“Завод піддається нищівним ударам. Працює ворожа артилерія, «стволка», РСЗО, проривається піхота за підтримки танків і бронетехніки. Ми зараз воюємо проти регулярних військо РФ, колаборантів з «ДНР», найманців Вагнера. Ситуація є вкрай важкою – одні позиції переходять з рук у руки. Тобто ведуться локальні бої, але під бомбардуваннями це дуже складно. Скидають різні ФАПи – «п’ятсотки», «півторачки». І насправді все, що тут діється, – це втрати з обох сторін”, – описав актуальну ситуацію на заводі.
За словами “Калини”, зараз на території “Азовсталі” перебувають близько 600 чоловік, які не можуть отримати кваліфікованої медичної допомоги. А ще антисанітарія.
“Зараз на вулиці тепло, на заводі «Азовсталь», на території біля нього під завалами багато трупів. Як українських солдат, так і цивільних, російських солдат. Повітря отруєне смертю. А ще постійне задимлення і бомбардування. Відсутність засобів гігієни. Щодо харчування і води…. Ми будемо ловити ворон, голубів, щоб жити і виконувати наказ нашого вищого командування. Але насправді з їжею дуже важко, вода є тільки технічна, яку ми фільтруємо, переробляємо, кип’ятимо при можливості. І так виходимо з тієї ситуації”, – таким є, за словами, Святослава Паламаря побут захисників Маріуполя.
Каже, що у них, як у військових, є два варіанти. Перший виконувати до кінця наказ – а це тримати оборону. Або екстракція.
“Наказ існує і ми не збираємося його порушувати. Щодо екстракції, то ми звертаємося до всіх світових лідерів, країни, щоб вони зробили все для забезпечення цієї процедури, щоб зберегти життя воїнів, які зробили для країни так багато. Екстракш логістично можна провести як сухопутним, так і морським маршрутом. Але для цього має бути підтримка і тиск на Путіна. Якщо вдалося таки евакуювати цивільних, то можливо протиснути і екстракшн. Треба знайти тих політиків, ту підтримку, що зможе достукатися до Москви”, – наголосив Святослав Паламар в ефірі NTA.
Нагадаємо, що сьогодні Ірина Верещук анонсувала декілька етапів спецоперації з визволення захисників Маріуполя, адже Росія відмовилася від процедури естракції і вимагає лише капітуляції.