ЗСУ підбили новітній російський корабель тилового забезпечення

Голос українською

У четвер, 12 травня, “Всеволод Бобров” в районі окупованого острова Зміїний у Чорному морі. Про це повідомили у 24 каналі з посиланням на джерело в розвідці.

Підбите, напівобгоріле судно транспортується в окупований Севастополь.

Довідка:

“Всеволод Бобров” є другим судном стратегічного значення і призначене для тилового забезпечення льодового класу. Корабель закладений у 2013 році та спущений на воду у 2016 році. Введено до складу ВМФ Росії у серпні 2021 року. Судно є багатофункціональним і призначене для перевезення вантажів, буксирування, проведення гідрографічних досліджень, надання допомоги кораблям, які потрапили в лихо. Система динамічного позиціонування дозволяє утримувати судно у заданій точці за будь-яких погодних умов. На судні встановлено два електрогідравлічні крани вантажопідйомністю 50 тонн, буксирні лебідки з тяговою потужністю 120 тонн, величезна вантажна палуба.

Оснащений водолазним комплексом із барокамерою. Автономність судна становить 60 діб.

На судні були створені всі умови для комфортної роботи та відпочинку екіпажу: сауна, басейн, спортзал, комфортні каюти з індивідуальними санітарними блоками.

З огляду на те, що кораблі проєкту 23120 можна вважати новітніми, навіть тимчасова втрата одного з них в умовах війни є для окупантів критичною. Тим паче, що у випадку необхідності виведення корабля за межі Чорного моря, Туреччина не пропустить його назад через Босфор і Дарданели.