Контрнаступ ЗСУ під Харковом зламав плани Кремля - ISW

Gazeta.ua

Сили оборони України успішно контратакують окупантів під Харковом та змушують їх відвести свої сили із регіону.

Крім того, ворог змушений боротися з контратаками українських військ, відмовившись від бомбардування міста. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Контрнаступ під Харковом починає нагадувати успішне витіснення окупантів з-під Києва та північних районів країни. Атаки ЗСУ зламали плани загарбників, які відвели сили у бік Рубіжного та Сіверськодонецька", - йдеться у повідомленні.

Проте є ймовірність, що окупанти спробують повернути втрачені позиції найближчим часом.

Зазначається, що Росія може відмовитися від плану оточення українських військ на лінії Ізюм-Слов'янськ-Дебальцеве. Натомість окупанти можуть обрати дрібніше оточення Сіверськодонецька та Лисичанська.

"Станом на 12 травня російські війська, ймовірно, контролюють майже все Рубіжне і, ймовірно, захопили місто Воєводівка на північ від Сіверськодонецька. Швидше за все, найближчими днями вони почнуть наземний наступ у районі Сіверськодонецька", - прогнозують експерти.

Додають, що відносний успіх російських операцій у цьому районі у поєднанні з їх невдачею у просуванні з Ізюму дозволяє припустити, що вони можуть відмовитися від Ізюмського напрямку.

Доповнюється.