Резніков: “Україна входить у нову – довготривалу – фазу війни”

mind

Міністр оборони розповів про те, як змінилася армія і ситуація на полі бою за 78 днів війни

Україна змусила росію знизити свої масштабні цілі до оперативно-тактичного рівня і вступає у «довготривалу» фазу війни, заявив міністр оборони України Олексій Резніков у заяві, опублікованій у Facebook у п'ятницю.

«Щоб перемогти зараз, ми повинні ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проектувати свої сили так, щоб ворог, зрештою, не міг протистояти нам», – написав міністр оборони.

За його словами, суспільство чекало 9 травня як певного рубікону, який має принести якісь зміни чи розуміння, чого чекати далі.

Але цього не сталося, і “багато людей зараз дещо розгублені і запитують – а що далі?”

Міністр оборони у дописі розповів про те, як змінилася армія і ситуація на полі бою за 78 днів війни.

1. Бойові досягнення.

“Завдяки масовому героїзму наших воїнів, згуртованості українців, міжнародній підтримці, Україна вистояла.

Захисники Маріуполя виграли для нас час і зберегли багато життів.

Сили оборони в зоні проведення ООС, а також у Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях стримали навалу ворога. (...) Таким чином, до 9 травня росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади. Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня.

На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проектувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав”, – написав міністр.

2. Тектонічні зрушення у сфері оборони.

Українська влада довго переконувала західних політиків, що їй потрібне важке озброєння – авіація, артилерія, танки і бронетехніка тощо – західних зразків і калібрів, які використовують країни НАТО.

“Врешті-решт відбувся тектонічний зсув. За місяць Україна пройшла інтеграційний шлях у сфері оборони, який не могла здолати 30 років.

Ми вже отримуємо важке озброєння від партнерів. Зокрема, американські гаубиці М777 калібру 155 мм вже працюють на фронті. Три місяці тому це вважалося неможливим”, – написав Резніков, подякувавши за неймовірну підтримку британському міністру оборони Бену Воллесу.

“У різних державах, а також на рівні ЄС ухвалюються політичні рішення, які збільшать підтримку України не тільки в оборонному, але й в економічному, соціальному, гуманітарному плані. І я хочу подякувати усім, хто поряд з Україною у цей час. Особливо – нашим польським, литовським, латвійським, естонським друзям, внесок яких складно переоцінити. Таким чином, до стратегічної поразки рф на полі бою додалася стратегічна поразка на міжнародному рівні”, – зазначив посадовець.

3. Запущено процеси, які забезпечать нарощування оборонного потенціалу України.

“Ми орієнтуємося на потребу забезпечити 1 млн людей, які долатимуть ворога.

Скажімо, якщо рахувати з 24 лютого, то наприкінці квітня з загальної кількості бронежилетів, наданих силам оборони, 50% забезпечило Міністерство оборони, а інші 50% – це різні форми благодійної допомоги, це заслуга громадян, волонтерів, громадських організацій. Станом на 13 травня це відношення склало вже 57% на 43%. Кожного дня ми нарощуємо обсяги постачання”, – повідомив глава Міністерства оборони.

За його словами, західної зброї в Україні ще надто мало, щоб змінити ситуацію.

“На нас очікують надзвичайно складні тижні. Скільки їх буде – точно не скаже ніхто.

У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора.

Понад 1,5 тис. українських воїнів вже навчаються чи у найближчі дні розпочнуть опановувати техніку наших партнерів, щоб потім повернутися у якості інструкторів. Хтось, як артилеристи, одразу піде в бій.

Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти”, – пояснив він.