З Маріуполя та околиць депортували понад 47 тисяч людей до рф і «днр»

Укрінформ

Про це заявив у телеефірі Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми оперуємо лише офіційною інформацією. Те, що нам вдалося дізнатися з підтверджених джерел про депортованих громадян України і безпосередньо депортованих з Маріуполя та його околиць. Ми верифікували списки нашої громади, і ця верифікація засвідчує, що 47 тис. + виїхало в напрямку рф і так званої «днр», - сказав Бойченко.

Він зазначив, що дуже багато громадян, яких депортують, не проходять принизливу процедуру, так звану фільтрацію і потрапляють до окупантів у в'язницю.

«Треба розуміти, що люди наші проходять жорстку "фільтрацію", не доїжджають до рф і "днр" десь 30%. Наприклад, якщо поїхала одна тисяча людей на так звану фільтрацію, то 300 людей із цієї тисячі поїде до в'язниці. У в'язниці людей катують. Є на сьогоднішній день людина, яка, дякувати Богові, вийшла з цієї в'язниці, так от їй відрізали пальці – так катували. Намагалися витиснути з неї якусь інформацію. І таких випадків уже десятки й сотні», - розповів Бойченко.

Читайте також: Маріупольці стоять у багатотисячній черзі за їжею

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Маріупольський міський голова заявляв, що з початку російського вторгнення у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів.

У заблокованому Маріуполі залишається понад 100 тисяч мирних жителів. Загарбники відбирають у маріупольців українські паспорти і насильно вивозять до росії та ОРДЛО.

Маріуполь продовжують боронити бійці полку Азов, Нацгвардії, українська морська піхота, мотострілки.