Сім'я тікала від війни, але постраждала від ворожої ракети на вокзалі Краматорська: мама та донька втратили ноги – сюжет (Відео)

5 канал
Медики кажуть, навіть моральний стан Наталі та Яни поліпшується

11-річний хлопчик став доглядальником для своєї мами та сестри-близнючки після трагедії на краматорському вокзалі 8 квітня, коли туди влучила ворожа ракета "Точка У". Мама з двома дітьми намагалася евакуюватися із зони бойових дій. Але внаслідок обстрілу жінці відірвало ногу, а її доньці – обидві. Сина врятувало диво – він залишився неушкодженим.

Окупанти дедалі ближче наближалися до рідного селища Яни. Через постійні обстріли родина змушена були виїхати з Нью-Йорка на Донеччині у безпечніше місце. Евакуаційний потяг чекали на вокзалі у Краматорську.

"Ми вийшли на двір, чаю взяти, там волонтери стояли. Малий лишився стерегти речі у приміщенні", – каже жителька Донецької області Наталя.

Це його і врятувало, коли окупанти завдали ракетного удару з комплексу "Точка У". Тоді, на вокзалі чекали евакуаційного потяга понад 4 тисячі мирних українців. Серед них були й його мама Наталя, 11-річна сестра Яна та родичка.

"Ми стояли на вокзалі і почало все свистіти, летіти, звуки такі були. І всі хто був всі сіли на вокзалі. Я сіла теж. Потім мені заклало ліве вухо і швидко в очах потемніло. Коли я відкрила очі дуже почали пекти ноги. Я хотіла встати. І просто кудись тікати, гукати маму, брата. Хотіла встати, не могла. Було боляче. Я глянула на ноги і розплакалася", – пригадує жителька Донецької області Яна.

Не зрозуміла, що трапилося і Наталя. Коли жінка прийшла до тями, довкола була паніка, лежали тіла загиблих людей і багато крові. Жінка намагалася підвестися, щоб знайти рідних, але не змогла, бо їй відтяло ногу.

"Голову повернула, баба Таня лежить, а на ній як хрест Янка. Я на ноги глянула, нема кросівок. Я хотіла сама встати, а в мене все там висить. Вона намагалася повзти, кричить мама я помираю, а бабушка померла", – додає Наталя.

У трагедії на Краматорському вокзалі росія вбила 52 людини, ще понад сотня – потрапили до лікарень. Серед них і Наталя з донькою. Там їм ампутували кінцівки. Уламок від ракети також пробив жінці кишківник. Із сім’ї дивом врятувався лише брат-близнюк Яни – Ярослав. Під час обстрілу хлопчик був у приміщенні, стеріг речі. Рідний батько дітей помер, вітчим воює. Ярослав – єдиний хто нині може допомагати мамі та сестрі.

"Я гуляю десь біля палати. Бо якшо їм шось треба, вони кличуть, я прибігаю, подаю, або кличу когось", – зауважив житель Донецької області Ярослав.

Нині про родину пілкуюються львівські медики.

"Коли вони до нас були госпіталізовані рани були септичні. Бо це важкі травматичні ампутації були. Кілька разів проводили хірургічну обробку ран. На сьогодні вони загоюються", – наголосив завідувач хірургічного відділення Дмитро Грицак.

Медики кажуть, навіть моральний стан Наталі та Яни поліпшується.

"У дівчинки 11 років ампутовані обидві ніжки, напевно кожен розуміє, що це тяжко описати. На щастя в неї збережені колінні суглоби, можна розраховувати на доволі функціональне протезування. І думаю вона навіть зможе танцювати", – підсумував завідувач хірургічним відділенням Дмитро Грицак.

На протезування та реабілітацію Наталя з донькою поїдуть до Америки. А після одужання мріють повернутися додому. Сподіваються, що українські захисники переможуть ворога швидко.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Читайте також: Після таких травм люди не виживають, а вона вижила: лікарі дістали уламок снаряда з голови Софійки – сюжет

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!