Питання із захисниками Маріуполя треба вирішити у найближчі дні, – екскомандир “Азова”

NTA

Сьогодні справді була чергова спроба наступу на “Азовсталь”, вона успіхом для росіян не завершилася. Їм не вдалося перенести свої позиції. Втім головним питанням Маріуполя залишається порятунок його захисників.

Так прокоментував 13 травня для Маріуполя та українських військових в “Азовсталі” екскомандир “Азова”, старший лейтенант Нацгвардії України Максим Жорін в спецефірі NTA.

“У ситуації з Маріуполем більше не можна покладатися лише на його захисників. Вони вже зробили більше, ніж могли. І зараз усі – український народ, влада, інші країни, міжнародні організації – мають об’єднатися, щоб врятувати і витягнути наших воїнів звідти. Поки ми чекаємо, там гинуть люди. Поранені в сирих підвалах помирають і гниють. Часу на їхній порятунок дуже мало”, – каже Жорін.

На його думку, зараз повинні паралельно тривати два процеси з порятунку Маріуполя – військовий і дипломатичний, які не мають перетинатися.

“Військове звільнення і підготовка до нього – це великий період часу. І цього часу нема в тих, хто на “Азовсталі”. Тому має бути задіяна дипломатія. Потрібне втручання в процес міжнародних організацій чи краї, які можуть стати гарантами і вивести з “Азовсталі” наших захисників, поранених, тіла загиблих воїнів”, – наполягає екскомандир “Азову”.

За його словами, однозначно сьогодні в пріоритеті – порятунок поранених. Їх зараз близько 500-600 чоловік. І їхня кількість щодня одночасно і збільшується, і зменшується, адже багато хто помирає без допомоги.

“Ми не знаємо, скільки саме часу наші захисники ще зможуть протриматися. І я би не хотів випробувати і перевіряти це. Тому вирішувати питання дипломатичним шляхом треба вже у найближчі дні”, – наголосив Максим Жорін.

Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов назвав основні умови, щоби стосовно захисників Маріуполя можна було задіяти процедуру екстракції.

Також сьогодні Ірина Верещук повідомила, що є наказ президента – зробити все можливе та неможливе, щоби витягнути людей: «Команда працює. Перемовини з ворогом дуже складні. Результат може не влаштувати всіх. Але наше завдання витягнути наших хлопців. Усіх. Живими», – повідомила вона.