Російські війська відходять від Харкова: «Здається, що Україна виграла цю битву»

DIP

Російські війська, ймовірно, розпочали відхід із району навколо Харкова, повідомив Інститут військових досліджень США (ISW), тим самим підтвердивши повідомлення генерального штабу української армії. – Здається, Україна виграла битву за Харків, – оцінили аналітики.

“Причиною виведення є побоювання контрнаступу української армії та недостатність сил”, – йдеться у повідомленні. Замість того, щоб зберігати свої позиції, Москва зосереджується на введенні військ на батьківщину та введенні нових сил. “Таким чином, схоже, що Україна виграла битву за Харків”, – пишуть у звіті аналітики інституту. Російським не вдалося ні оточити місто, ні тим паче взяти його.

На думку аналітиків Інституту, наразі українська армія спробує розірвати російські канали зв’язку між Білгородом та військами під Ізюмом у Харківській області України. “Третя фаза” російської агресії

У ніч на п’ятницю радник глави українського МВС Віктор Андрусів повідомив, що почалася «третя фаза» російської війни в Україні і тривалі бойові дії, що послідували за нею.

Як наголосив Віктор Андрусів, на першому етапі росіяни мали намір пройти через Україну протягом кількох днів, а на другому – планували оточити українські війська у багатьох місцях, а потім розбити їх. “Вони не змогли цього зробити”, – зазначив він.

На новому, «третьому етапі», російські військові хочуть зберегти територіальні придбання. “Це показує, що вони йдуть до довгої війни”, – сказав радник голови МВС України. “Мабуть, таким чином вони хочуть змусити Захід піти на переговори, а Україну вдатися до поступок”, – підкреслив Віктор Андрусів.