Британська розвідка заявляє про «крах вторгнення Росії», зважаючи на ситуацію у Херсоні

Радіо Свобода

Розвідка Великої Британії заявляє про крах вторгнення Росії у досягненні прогресу своїх політичних цілей в Україні, зважаючи на те, що відбувається в нині окупованому Херсоні. Про це 14 травня повідомило Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані своєї розвідки.

«Нав’язана Росією військово-цивільна адміністрація в Херсоні оголосила, що проситиме Росію включити Херсонську область до складу Російської Федерації. Головна частина початкового плану Росії, дуже ймовірно, полягала у використанні сфальшованих референдумів для передачі більшості регіонів України під довгострокову проросійську владу. Той факт, що Росії вдалося лише нав’язати проросійське місцеве керівництво в Херсоні, підкреслює крах вторгнення Росії у досягненні прогресу своїх політичних цілей в Україні», – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці додали: якщо Росії і вдасться провести «референдум» про «приєднання» у Херсоні, вона «майже напевно буде маніпулювати результатами, щоб продемонструвати більшість на користь виходу з України».

А громадяни Херсонської області, за даними британської розвідки, ймовірно, продовжать демонструвати свою незгоду із російською окупацією.

Херсон і частину області російські війська окупували на початку березня.

Призначені Росією особи «керувати» частково окупованою Херсонщиною заявили 11 травня про намір увійти до складу Росії навіть без проведення «референдуму».

Того ж дня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що «бути чи не бути такому зверненню, повинні вирішувати жителі регіону і визначати свою долю теж повинні вони». На думку Пєскова, «це питання, яке має бути чітко вивірене й оцінене юристами, тому що подібні доленосні рішення повинні мати чітку юридичну підставу, бути абсолютно легітимними, як це було у випадку з Кримом».

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк 11 травня висловив упевненість, що «українська армія звільнить Херсон, які б «ігри слів» не вигадували російські окупанти».