Україна виграла битву за Харків, - ISW

Centr.tv
Російські військові, ймовірно, вирішили повністю відійти зі своїх позицій навколо Харкова через українські контрнаступи та обмежену доступність підкріплень.

Про це пише американський аналітичний центр Institute for the Study of War (ISW).

Російські підрозділи загалом не намагалися втримати позиції проти контратакуючих українських сил протягом останніх кількох днів, за деякими винятками. Повідомлення західних офіційних осіб і відео з «ДНР» свідчать, що москва зосереджена на проведенні впорядкованого відведення і пріоритетному поверненні росіян додому, перш ніж дозволити підрозділам «ЛДНР» увійти в росію, а не намагається утримати свої позиції поблизу місто.

«Таким чином, видається, що Україна виграла битву за Харків. Українські війська перешкодили російським військам в оточенні, не кажучи вже про захоплення Харкова, а потім вигнали їх з міста, як зробили і з російськими військами, які намагалися захопити Київ», - наголошує ISW.
Українські війська, ймовірно, намагатимуться порушити принаймні найзахідніші наземні лінії комунікації між Білгородом та російськими силами, зосередженими навколо Ізюма, хоча росія використовує кілька ліній постачання далі від поточних українських позицій, де контрнаступ малоймовірний.

Російські війська продовжували просуватися по всій периферії Ізюмсько-Донецького напряму, але досягли незначного прогресу. Російські війська здійснили спробу сухопутного наступу з Ізюма, але не досягли успіху.

Основними зусиллями росії продовжують залишатися спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі та з півдня. Російські війська, які атакували з Попасної на північ, за останні 24 години не досягли значного прогресу. Російські війська, що йшли з півночі на південь, не змогли переправитися через річку Сіверський Донець і зазнали нищівних втрат у своїх спробах. У росіян може не вистачити додаткової свіжої бойової сили, щоб компенсувати ці втрати та продовжити наступ у достатньо великих масштабах, щоб завершити оточення, хоча вони, ймовірно, продовжуватимуть намагатися це зробити.

росія почала своє вторгнення в Україну у квітні 2014 з Донецької та Луганської областей з Кримом, 24 лютого 2022 воно стало повномасштабним.