Мер Харкова повідомив, що російські війська відійшли і місто не обстрілюють уже п'ять днів

Український Дощ

Мер Харкова Ігор Терехов в інтерв'ю BBC підтвердив, що російські війська залишають околиці міста, рухаючись у бік російсько-українського кордону. За його словами, російським загарбникам лише одного разу вдалося зайняти невелику частину міста, і вони пробули там недовго.

"Росіяни вели постійні артобстріли Харкова, оскільки стояли дуже близько від міста. І завдяки старанням харківської тероборони та ЗСУ вони відійшли далеко від території міста у напрямку російського кордону", - сказав Терехов.

З його слів, Харків не обстрілюють уже п'ять днів. Була лише одна спроба рашистів запустити ракету в район харківського аеропорту, проте ракету було збито силами ППО, додав він.

"Зараз у Харкові тихо, і люди поступово повертаються до міста. Ми постачаємо усім мешканцям воду, газ та електрику. Проте, на жаль, багато житлових будинків зруйновані або пошкоджені. Тож у майбутньому нам доведеться проводити величезну реконструкцію", - повідомив градоначальник.

Повідомлення про відведення російських військ від Харкова надходили вранці у суботу також з інших джерел.

За даними Генштабу ЗСУ, росія концентрує зусилля на утриманні захоплених рубежів та шляхів постачання. Основна мета російських військ – встановити повний контроль над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та забезпечити стабільність сухопутного коридору у тимчасово окупований Крим. Про це йшлося у ранковому повідомленні Генштабу.