Туреччина запропонувала евакуювати по морю до Стамбула поранених військових з «Азовсталі»

Український Дощ

Туреччина запропонувала евакуювати морським шляхом поранених українських військових, які захищали Маріуполь і «Азовсталь». Про це в інтерв'ю Reuters заявив речник турецького президента Ібрагім Калін.

Туреччина пропонувала вивезти українських військових у порт Бердянська (знаходиться під контролем російських окупантів) за 65 кілометрів від Маріуполя, і там пересадити їх на турецьке цивільне судно, яке відвезе їх до Стамбула.

Калін повідомив, що обговорював цей варіант з президентом України Володимиром Зеленським ще два тижні тому. Москва, за його словами, не погодилася на пропозицію, але остаточно її ще не відкинула.

Група із кількох сотень українських військових обороняє «Азовсталь» ще з початку квітня. Це єдина точка опору у Маріуполі, який нині повністю контролюють російські окупаційні війська.

На початку травня з «Азовсталі» за посередництва ООН та Червоного хреста було евакуйовано кілька сотень мирних жителів. Після цього уряд України заявив про ведення переговорів щодо евакуації ще 500 осіб — медичних працівників та поранених.

Наразі росія продовжує бомбардування, обстріли та спроби штурму «Азовсталі» - незважаючи на публічний наказ російського диктатор не штурмувати завод.

Український Дощ писав раніше, що наприкінці свого виступу на Євробаченні-2022 лідер українського гурту Kalush Orchestra Олег Псюк закликав Європу і світ допомогти врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Після цих слів пошуковий запит слова "Азовсталь" у Googleзбільшився у кілька разів.