Заблокованому Маріуполю загрожує інфекційна катастрофа, що може забрати близько 10 тисяч життів

2+2

Інфекційна катастрофа у заблокованому Маріуполі може статися через брак води, пошкоджені каналізаційні системи та велику кількість тіл під завалами будинків, - зазначила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Найбільша проблема нині у Маріуполі – це чиста питна вода, якої у місті немає. До того ж, склалася критична ситуація з водовідведенням та поривами каналізаційних мереж, через що з’явилася загроза, що нечистоти опиняться в морі та на вулицях міста.

Через закриття гуманітарних коридорів, багато людей, які чекали на евакуацію на околицях міста, почали повертатись жити до Маріуполя.Внаслідок епідемії є ризик загибелі близько 10 тисяч жителів міста!

«Згідно зі статтею 56 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, окупаційна держава зобов'язана забезпечити та підтримувати на окупованій території умови, задовільні з точки зору охорони здоров'я та санітарії, має вживати профілактичні та запобіжні заходи, необхідні для запобігання поширенню інфекційних захворювань та епідемій. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні», - звернулася Людмила Денісова

За інформацією Верховної Ради України

Дивися також:

«Завдання політика – бути чесним» - Тихановська прокоментувала скандальну реакцію на її нещодавнє інтерв'ю

Привіт, минуле: росія озброює своїх бойовиків старою радянською технікою

На що можуть піти рекордні 40 мільярдів доларів американської допомоги