«Критична расова теорія — це новий расизм» — учений з Техаського фонду публічної політики

Учений з Техаського фонду публічної політики (Texas Public Policy Foundation), консервативного аналітичного центру, розповів програмі The Epoch Times «Crossroads», що він вважає критичну расову теорію (КРТ) «новим расизмом», високо оцінивши закон штату Техас, який забороняє «расовий пошук «цапів-відбувайлів» та інші види неприйнятних практик, які він пов'язує з цією теорією.

Томас Ліндсей, старший науковий співробітник в галузі вищої освіти та конституційних досліджень Техаського фонду публічної політики, розповів про те, що існують програми, натхненні КРТ, «впроваджені аж до третього класу, які говорять дітям третього класу, що через колір їх шкіри вони гнобителі, а це значить, що через колір їх шкіри вони погані».

«Раніше це називалося расизмом» — сказав він. «І, на жаль, критична расова теорія — це новий расизм».

КРТ, яка підтримує ідею про те, що раса не є природною, але соціально сконструйована для гноблення та експлуатації меншин, є відгалуженням квазімарксистської критичної теорії соціальної філософії, яка просувалася Франкфуртською школою.

У вересні 2020 року тодішній президент Дональд Трамп підписав указ, що забороняє навчання КРТ у федеральних установах, а Білий дім назвав це «антиамериканською пропагандою».

Після вступу на посаду, Байден скасував вересневий указ Трампа і просунув навчання КРТ в ряді напрямків.

Прихильники критичної расової теорії стверджують, що вона необхідна для демонстрації того, що вони називають «усепроникним системним расизмом», і полегшення його викорінення.

Зусилля адміністрації Байдена викликали широку протидію з боку республіканських законодавців на федеральному і загальнонаціональному рівні, консерваторів та інших пов'язаних організацій, так само як і батьків.

«Батьки неймовірно засмучені тим, що їхнім дітям кажуть, що якщо вони білі, то вони за визначенням гнобителі, а якщо вони чорні, то вони за визначенням пригнічені» — сказав Ліндсі в інтерв'ю.

Він також високо оцінив законопроєкт Палати представників 3979, прийнятий сенатом штату 22 травня. Хоча в законі не згадується КРТ за назвою, він, очевидно, націлений на заборону квазімарксистської ідеології в державних і чартерних школах з відкритою системою зарахування.

Відповідно до закону, викладачам, адміністраторам і службовцям державних установ, шкільних округів і чартерних шкіл з відкритою системою зарахування забороняється вчити учнів того, що одна раса за своєю природою перевершує іншу расу або стать або що людина за своєю природою є расистом, сексистом або гнобителем за ознакою раси або статі.

Як відзначив Ліндсі, закон «забороняє будь-яке навчання учнів і будь-яку підготовку вчителів, яка використовує расовий пошук «цапів-відбувайлів» або расове стереотипування або пошук «цапів-відбувайлів» за ознакою статі чи стереотипування за ознакою статі».

Він додав, що цей захід також робить кілька речей «в позитивному аспекті», а саме вимагає, щоб всі студенти Техасу вивчали Декларацію незалежності, Конституцію, статті 10 і 15 Федераліста, витяги з «Демократії в Америці» Алексіса де Токвіля і перші дебати Лінкольна-Дугласа.

«Це дасть їм ту інформацію про наші основоположні принципи, яка їм знадобиться для розуміння поточних подій» — сказав Ліндсі.

Він зазначив, що цей закон Техасу був прийнятий у відповідь на квітневу пропозицію адміністрації Байдена про фінансування програм з історії та основ громадянськості, які просувають критичну расову теорію або пов'язані з нею навчальні програми.

У запропонованому правилі, опублікованому 19 квітня, Департамент освіти виклав нові пріоритетні критерії для гранту з історії Америки та основам громадянськості в розмірі 5,3 млн дол., матеріали яких будуть використовуватися для учнів від молодших до старших класів. Зокрема, Департамент згадав «Проєкт 1619» і «антирасистську ідею» критичного расового теоретика Ібрама Кенді як на провідні приклади того, на якого роду контент вони хочуть використовувати долари платників податків для просування при вивченні в класах історії і суспільствознавства по всій країні.

«Проєкт 1619», запущений спеціальним випуском The New York Times Magazine, намагається представити Атлантичну работоргівлю як домінуючий фактор у заснуванні Америки замість таких ідеалів, як свобода особистості та природні права. Ініціатива була широко підтримана певними істориками та політологами. Однак критики назвали її спробою переписати історію США через погляди лівого крила.

Джерело: The Epoch Times