Вчені розповіли про появу «кривавих плям» на льодовиках Альп

Фахівці виявили безліч кров’яних плям на вершині французьких Альп. Вчені розповіли, що деякі з цих плям тягнуться на кілька кілометрів. Втім, фахівці пояснили, що мова йде не про аномалію, а про природні процеси.

Справа в тому, що через дуже високі температури у французьких Альпах почали цвісти мікроводорості, які чудово виживають навіть в умовах льодовиків. Ці мікроводорості є основою харчового ланцюга великої гірської екосистеми. Як підкреслили фахівці, дуже швидким і інтенсивним цвітінням ці водорості реагують на кліматичні зміни, а також на забруднення навколишнього середовища.

«Водорості, швидше за все, є маркерами зміни клімату, так як зростання організмів свідчить про підвищення рівня CO2 і пов’язані з ним зміни в навколишньому середовищі», – підкреслили дослідники. Втім, також вони відзначили, що поки наука має в своєму розпорядженні мізерну інформацію про те, як ці мікроводорості можуть вести себе через певні проміжки часу, проте в будь-якому випадку рясне цвітіння водоростей на вершинах Альп свідчить про серйозні зміни в екосистемі регіону.