Кількість екстремально спекотних днів на Землі за пів століття зросла вдвічі — дослідження

Кількість надзвичайно спекотних днів на Землі, коли температура підіймалася вище 50 градусів, подвоїлася з 1980-х років. Впродовж останнього десятиліття така спека загалом трималася близько місяця щорічно, тоді як у попередні 30 років цей показник дорівнював приблизно двом тижням.

Про це повідомляє BBC із посиланням на власне дослідження.

Зокрема, у дослідженні йдеться про те, що відбулося зростання максимальних температур: вони підвищилися на пів градуса у порівнянні з довгостроковим середнім значенням з 1980 по 2009 роки. У деяких районах підвищення було ще більше: на один градус виросли середньорічні температури у Східній Європі, південній частині Африки та Бразилії, а в Арктиці й на Близькому Сході — більш ніж на два градуси.

Зазначається, що якщо подібна динаміка збережеться, то до 2100 року з "тепловим стресом" зіткнуться понад мільярд людей — вчетверо вище у порівнянні з поточною ситуацію. Вказується, що такі температурні умови небезпечні для життя людей, а також для цілісності будівель, доріг і енергосистем.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!