Швидкий та яскравий: в Юпітер врізався невідомий об’єкт

Спостерігачі по всьому світу були дуже здивовані 14 вересня, коли стали свідками очевидного зіткнення невідомого об’єкта з планетою-гігантом Юпітером. Яскравий спалах світла відвернув їх від мети спостереження: триваючого транзиту тіні супутника Юпітера Іо по лицьовій стороні планети. Кільком щасливчикам-астрофотографам вдалося навіть сфотографувати спалах.

Зображення нижче отримане з Німеччини. Харальд Палеске розповів виданню SpaceWeather, що він спостерігав, як темна тінь Іо переходить на поверхню Юпітера, коли спалах світла злякав його. Палеске знімав на відео транзит тіні Іо, коли відбулася ця подія. Він переглянув свої відеокадри в пошуках супутника або літака, який міг би здатися цією невідомою яскравою плямою. Але він не знайшов жодних доказів того, що подія відбулася поблизу Землі або що він став свідком земної події на тлі Юпітера. За його даними, подія сталася о 1:39:30 за київським часом 14 вересня і тривала 2 секунди. Інший астроном, Жозе Луїс Перейра з Бразилії, також повідомив про спалах, явно від вибуху. Оперативний відділ Європейського космічного агентства (ESA) опублікував його фотографію у Твіттері через Flickr. Французький астрофотограф Жозе Арнульд також зафіксував цю дивовижну подію.

Поки ще занадто рано говорити про те, що це, але найімовірнішими винуватцями є комета або астероїд. Як повідомляє Spaceweather, астероїд розміром в 100 м міг би зробити це. Спостерігачі з телескопами з усіх куточків Землі готові цілодобово спостерігати за Юпітером після зіткнення. Вони сподіваються помітити хоч би якийсь слід, хоча б тимчасовий від цього зіткнення. Саме це сталося під час найвідомішого зіткнення з Юпітером, яке відбулося в липні 1994 року. Комета Шумейкер-Леві 9 прокреслила шлях прямо по Юпітеру, професійні обсерваторії були готові зафіксувати утворене зіткнення. Комета залишила цілий слід з уламків на газовому гіганту, оскільки інтенсивні приливні сили Юпітера розірвали її на шматки.

Це зіткнення з Юпітером спонукало звіздарів усього світу звернути увагу на небо, щоб побачити будь-які свідоцтва цієї події, тож чекаємо оновлень.

NASA обирає SpaceX для місії до Європи, супутника Юпітера