У 2021 році океани нагрілися до рекордної температури

Cikavosti.com

Міжнародна команда вчених зафіксувала рекордну температуру Світового океану. Причому це вже третій рекордно теплий рік для води, яка покриває більшу частину планети.

Image by Pexels from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, в 2021 році вчені зафіксували найвищу температуру океану за всю історію спостережень. В першу чергу, це пов'язано з кліматичною кризою і являє собою дуже простий індикатор глобального потепління.

Причому рекорд зафіксували у верхніх 2 тис. метрів океанів на рік, коли сталася Ла-Нінья — кліматичне явище, яке охолоджує води Тихого океану. Це вже третій сучасний рекорд, в XX столітті рекордну температуру фіксували в 1955 році. Другим найспекотнішим роком для океанів став 2020 — й, а третім-2019-й рік.

"Тепловміст океану неухильно зростає в усьому світі, і це основний показник антропогенної зміни клімату", — зазначив Кевін Тренберт, кліматолог з Національного центру атмосферних досліджень в Колорадо і співавтор дослідження, опублікованого в журналі Advances in Atmospheric Sciences.

Тепліші води океану сприяють посиленню штормів, ураганів і екстремальних опадів, говориться в статті, що збільшує ризик сильних повеней. Нагріта вода розширюється і роз'їдає величезні крижані щити Гренландії та Антарктики, які в сукупності скидають близько 1 тонни льоду на рік. Обидва процеси сприяють підвищенню рівня океанів.

Океани поглинають близько третини вуглекислого газу, що виділяється в результаті діяльності людини, що призводить до їх закислення. Це впливає на деградацію коралових рифів, які є домом для чверті морських мешканців світу і джерелом їжі для більш ніж 500 млн осіб.