Ветерани ЗСУ влаштували пікет Кабміну через низькі пенсії (Відео)

Перед будівлею Кабінету Міністрів України 9-го червня відбулася масова акція протесту пенсіонерів силових структур. Силовики вимагали від Уряду проведення повного перерахунку пенсій для ветеранів військової служби та правоохоронних органів.

Журналіст ASPI news перебував на події та поспілкувався з організаторами та учасниками пікету. Так, голова Всеукраїнського громадського об’єднання "Спілка офіцерів України", полковник у відставці Олександр Сасько розповів.

"Основна наша вимога полягає не в тому, що ми хочемо захмарних пенсій, а в тому, що пенсійна система повинна бути заведена в чинне законодавство. Наше звернення підписали керівники ветеранських організацій і передали представнику Кабміну. Якщо ніяких позитивних рухів не буде, то ми готові до наступних акцій громадської непокори", – повідомив Олександр Сасько.

Також полковник у відставці зазначив, що подібні акції пройшли в інших містах України. Зокрема в Житомирі, Одесі, Тернополі, Херсоні, Хмельницькому та інших.

Не обійшлося й без сюрпризів. Один з учасників протесту приніс під КМУ поминальний вінок. За словами Олександра Самка, організатора перформансу, це був театр одного актора.

"На вінку написано: "Шановній владі України від вдячних пенсіонерів силовиків" – цим все сказано. Я прийшов сюди, аби вибороти достойну пенсію", – наголосив чоловік.

Зазначимо, що 10 лютого 2021 року також відбувся мітинг пенсіонерів силових відомств України, які вимагали зміни нарахування та виплати пенсій. Тоді один з ветеранів під час акції вступив у словесну перепалку з представником Офісу президента Зеленського. Також повідомлялося, що міністерка соцполітики Лазебна назвала розмір мінімальної пенсії, який повинен бути встановлений в Україні.