Рада схвалила законопроєкт про національний спротив та збільшила чисельність армії

Про це свідчать картки законопроєктів №5557 та №5558 на сайті парламенту.

Як йдеться у пояснювальній записці, законопроєкт про національний спротив врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки українців до національного спротиву.

Водночас другий документ встановлює чисельність Збройних сил у кількості, яка не перевищує 261 тисячу людей, у тому числі 215 тисяч військовослужбовців. Це означає, що кількість військовослужбовців в Україні зросте на 11 тисяч: зараз цей показник становить 204 тисячі солдатів. Чому це важливо?

Навесні біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності з боку Росії. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України. Але 18 травня у ЗСУ України зазначили, що попри заяви РФ біля різних ділянок кордону з Україною досі утримуються російські військовослужбовці та техніка, а саме близько 80 тисяч особового складу.

А 12 липня президент Володимир Зеленський заявив, що відведення російських військ від кордонів фактично не відбулося — там продовжує зберігатися висока концентрація армійських підрозділів РФ.