Якщо міністр вважає, що в Лук’янівському СІЗО варто робити готель, хай покаже реальний бізнес-план — Старенький

Запитали Ірину Ткаченко, експертку ринку нерухомості та голову Державної пенітенціарної служби України у 2014 році Сергія Старенького.

Ірина Ткаченко: Насправді ця процедура і задум реальні. Це не вся територія Лук’янівського СІЗО, мова йде тільки про одне приміщення, ще років 5-6 Лук’янівське СІЗО залишиться чинним. Частково засуджених з Лук’янівського СІЗО будуть переводити в новозбудоване на Бориспільській трасі приміщення. Така ідея буде цікава в туристичному плані, якщо правильно підійти з точки зору маркетингу, якщо це буде тематичний готель.

Я думаю, мова буде йти про реконструкцію. Можливо, ця ідея буде реалізована, а можливо вона трансформується у щось інше абсолютно – наприклад, в побудову багатоповерхової будівлі чи офісного центру. Приміщенню 200 років, це скоріше архітектурна пам’ятка, вона не може бути знесена, а от реконструйована — так.

Сергій Старенький: Я думаю, Денис Малюська сам не знає, що з цим робити, бо розмови про продаж Лук’янівського СІЗО тривають більш як 12 років. Це місце скорботи й тортур. Думаю, не дуже добре робити там готель чи розважальний комплекс. Якщо міністр вважає, що в Лук’янівському СІЗО варто робити готель, хай покаже реальний бізнес-план. Ми чуємо тільки заяви, але реальних дій немає. З комерційної точки зору цей проєкт не цікавий забудовникам.

Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі