Українсько-єврейська премія «Зустріч» визначилася із цьогорічним лауреатом

Переможцем літературної премії «Зустріч» стала книжка Йоханан Петровський-Штерн «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності». Про це оголосили під час офіційної церемонії.

Церемонія вручення премії «Зустріч» відбулась під час офіційного відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum.

Серед фіналістів премії: Станіслав Адлєр «Вигнанець з раю: Одіссея хлопчика з Болехова», 2020 (видавництво «Каменяр»);

Ірина Мелешкіна «Мандрівні зорі в Україні. Сторінки історії єврейського театру», 2019 (видавництво «Дух і Літера»);

Сома Моргенштерн «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині», 2019 (видавництво «21»);

Йоханан Петровський-Штерн «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності», 2018 (видавництво «Критика»);

Юрій Скіра «Покликані: Монахи Студійського Уставу та Голокост», 2019 (видавництво «Дух і Літера»).

До журі премії увійшли: письменник, публіцист, почесний президент Українського ПЕН-клубу Микола Рябчук (голова журі), наукова секретарка редакційної ради наукового журналу «Україна модерна», кандидадтка історичних наук Ліліана Гентош, канадський літературознавець, письменник і культуролог Марко Роберт Стех.

За перемогу в премії передбачена грошова винагорода у розмірі 6000 євро, що розділять між автором, який отримає 4000 євро і видавцем, який отримає 2000 євро. Чотири фіналісти отримають винагороду по 250 євро кожен.

Літературна премія «Зустріч» покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження у друкованому слові. Її заснували у 2019 році. Премію від 2020 року присуджують щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної». Премію спонсорує канадська недержавна організація «Українсько-Єврейська Зустріч» за підтримки ГО «Форум видавців».

Додамо, минулого року лавреатом премії став Василь Махно.