У головному оборонному виші вперше започатковано курси з питань внутрішнього аудиту

АрміяINFORM

На базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського вперше започатковано проведення 12-ти тижневих курсів професійної військової освіти та підвищення кваліфікації з питань внутрішнього аудиту, які необхідні для підвищення кваліфікації представників структурних підрозділів служби внутрішнього аудиту Міністерства оборони України.

Про це повідомляє пресслужба університету.

Із запровадженням системи оборонного менеджменту та управління оборонними ресурсами, що ґрунтується на сучасних практиках країн-членів НАТО, перед службою внутрішнього аудиту новим викликом постало набуття спроможностей щодо оцінки функціональних процесів Міністерства оборони й Збройних Сил України та відповідність сучасним міжнародним практикам внутрішнього аудиту, що є пріоритетним завданням під час побудови системи аудиту.

Саме тому викладення курсу організовано таким чином, щоб слухачі пройшли теоретичні та практичні питання побудови системи внутрішнього аудиту у Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

Курс складається з двох блоків, а саме: управління фінансово-господарською діяльністю Збройних Сил України, її правове регулювання та внутрішній аудит.

Перший блок охоплює питання управління фінансово-господарською діяльністю, організації і ведення обліку в державному секторі, правового регулювання господарської діяльності у Збройних Силах України, а також системи внутрішнього контролю у Міністерстві оборони та Збройних Силах України, соціальних аспектів трансформаційних теорій лідерства (креативного і системного мислення), теоретичних основ проєктного менеджменту та підприємства як основи національної економіки України.

Другий блок включає тематику внутрішнього аудиту як елементу системи державного внутрішнього фінансового контролю, регулювання аудиторської діяльності та інформаційної підтримки і планування заходів внутрішнього аудиту. Увага також приділятиметься особливостям застосування інструментарію внутрішнього аудиту, загальним підходам до виконання аудиторських завдань. У рамках блоку слухачі розглянуть особливості виконання аудиторських завдань, оцінки якості внутрішнього аудиту, звітування із внутрішнього аудиту та комунікативних зв’язків, а також особливості проведення аудиту ефективності. Курс завершиться захистом курсових проєктів.