Єпископи УГКЦ обговорили питання душпастирської опіки українських військовослужбовців

RISU

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у роботі Синоду також узяв участь владика Ніл Лущак, адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії.

Синод висловив вдячність Департаментові військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, капеланам, волонтерам і всім тим, що служать і підтримують наше військо в умовах військової агресії російської федерації проти України.

Синод розглянув у другому читанні та затвердив у цілості «Програму суспільно-громадської діяльності УГКЦ в Україні», а також у першому читанні Стратегію діяльності УГКЦ для утвердження сімейних цінностей, підтримки сімей та запобігання і протидії домашньому насильству. Обидва документи представляв п. Юрій Підлісний, голова Комісії УГКЦ у справах родини та мирян.

Члени Синоду обговорили сучасну суспільно-політичну ситуацію в Україні і світі та діяльність Церкви в умовах воєнного стану. В дискусії взяв участь Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Про місію і діяльність Українського католицького університету в сучасних умовах війни доповів о. Богдан Прах, ректор УКУ. Про стан опрацювання Хрестоматії історичного досвіду суспільно-громадського служіння Української Греко-Католицької Церкви доповів п. Олег Турій, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету.

Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський доповів Синодові про стан справ УГКЦ в Україні у фінансово-економічній сфері та представив владикам звіт про діяльність заснованого Церквою Відкритого недержавного пенсійного фонду «Покрова», який успішно функціонує, незважаючи на виклики воєнного часу.

Єпископи зустрілися з біженцями з різних куточків України та їхніми дітьми, які тимчасово проживають у цьому ж пасторально-реабілітаційному центрі.

Дев’яносто другу сесію Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні вирішено провести у четвертому кварталі 2022 року Божого.