Журналісти обурені відмовою МКІП відсторонити проросійських ведучих від нацмарафону

5 канал
Відповідь міністерства виглядає особливо лицемірно, враховуючи відключення від ефіру "Прямого", "Еспресо" і "5 каналу"

Міністерство культури та інформполітики відреагувало на вимогу медіаспільноти відсторонити проросійських ведучих від участі в національних телемарафонах. І викликало цим нову порцію справедливого обурення українських журналістів.

Надвечір п'ятниці у МКІП заявили, що не підтримуватимуть "публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни". А журналісти з каналів Медведчука – "перейшли на сторону України та кожен день доводять свою позицію".

Один із ініціаторів звернення, відомий журналіст Вадим Карп'як, вказав на непослідовність (м'яко кажучи) міністерства.

"Найцікавіше виглядає ось ця цитата з відповіді: "Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками". Тобто спеціалісти з багаторічною проросійською позицією їм потрібні, а спеціалісти з каналів "Прямий", "Еспресо" і "5-й", які зникли з ефірного цифрового мовлення, їм виявилися не потрібні", – звернув увагу він.

Критично прокоментував позицію міністерства і журналіст Отар Довженко – теж згадав оте "сьогодні нам потрібна кожна людина".

"Так, пане міністре. Якщо вона з каналів Медведчука. А ось "5 каналу", "Прямому" і "Еспресо" можна тільки ретранслювати ваш марафон у повному обсязі", – зазначив він.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.