На Сумщині за минулу добу виявлено 41 боєприпас часів минулих війн, ще 1 знешкоджено

SumyToday

11 жовтня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження одного 45 – мм артилерійського снаряду. Боєприпас раніше був виявлений в лісі на відстані 700 м від житлових будинків с. Берестівка, що на Липоводолинщині. Небезпечний предмет часів минулих війн вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня, до Служби порятунку «101», надійшла інформація про знайдення «відголосків» часів минулих війн на Роменщині, Конотопщині, Шосткинщині, Трстянеччині та Охтирщині. Небезпечні знахідки фахівці ідентифікували як тридцять 50 – мм , одну 120 – мм мінометні міни, два 76 – мм, п’ять 45 – мм, один 88 – мм, один 122 – мм артилерійські снаряди та 1 вибухник.

На місцях виявлення небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно проінформувати Службу порятунку за номером «101».

ГУ ДСНС України у Сумській області