В Охтирці ремонтують напівзруйноване приміщення колишньої школи

Сумські Дебати

Вже рік в Охтирці ведуться активні роботи по реставрації колишньої школи №7. Що ж буде в цьому приміщенні?

У жовтні 2020 року Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства провело приватизаційний аукціон, на якому виставили на продаж «нежитлову будівлю з господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: вул. Перемоги, 104, загальною площею 909,8 кв.м». Переможцем торгів стало ТОВ НВП «КАРАТ-БУРСЕРВІС», яке запропонувало за колишню школу 525 000 грн.

З того моменту занедбану будівлю почали ремонтувати, територію очистили від сміття, чагарників та аварійних дерев. Це відвадило звідси любителів оковитої, які за роки запустіння території навчального закладу перетворили його на гадюшник. Люди бачать, що завозяться будматеріали, вже замінені вікна, чують, як всередині працюють будівельники, однак про те, які плани виношують нові власники – нічого не відомо, але дуже цікаво.

«Роксолана» звернулася до директора «КАРАТ-БУРСЕРВІС» Володимира Калиновича, щоб дізнатися про подальшу долю приміщення.

– На сьогоднішній день триває ремонт, точний кінцевий термін його завершення важко визначити, адже приміщення дісталося у напівзруйнованому вигляді, приміром – щоб вирівняти і підняти на 1 метр підлогу – завозили землю. І так – куди не торкнись, тому роботи попереду ще дуже багато, а витрати на реконструкцію вже досягли 600 тисяч гривень, і ще потрібно буде вкласти не менше. Це ж не косметичний ремонт.

– Які ж плани по завершенню ремонту?

– Конкретного рішення ще не прийнято. Наразі ми зосереджені на тому, щоб не просто оновити, а зберегти архітектурний вигляд будівлі. Звісно, розмірковуємо про те, як найдоцільніше використовувати це приміщення в подальшому. Будемо ще остаточно визначатися, однак є певні варіанти. Все приміщення ми розділили на три функціональні частини. В тій частині будівлі, фасад якої виходить на вул. Перемоги, планується торговий центр. Зі сторони вул. Шевченка скоріш за все розмістимо невеличкий цех по виготовленню технічних деталей, комплектуючих із застосуванням плазморізу. А от щодо третьої частини будівлі, яка знаходиться посередині, ідей поки що взагалі немає.

– Чи можна сказати, що це Ваше придбання, наче «валіза без ручки» – нести важко і не зручно, а кинути шкода?

– Ми всі переживаємо скрутні часи, особливо 2021 рік видався вкрай важким. І, дійсно, замість того, щоб вкладати кошти в розвиток основного виду діяльності нашого підприємства, майже всі фінансові ресурси доводиться спрямовувати на реконструкцію даної будівлі. Побачимо, що буде далі і дивимось у майбутнє з оптимізмом.

Довідка: основний вид діяльності ТОВ НВП «КАРАТ-БУРСЕРВІС»- надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу, виробництво будівельних металевих конструкцій і їх частин, ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення та інше.

«Сумські дебати - debaty.sumy.ua»