Водопостачання під час війни: сумські фахівці діляться досвідом у Польщі

Ваш шанс

Цьогоріч 10-11 травня у Бидгощі під час виставки WOD-KAN 2022 проходить конференція, присвячена роботі водоканалів України в умовах війни. За словами президента Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитра Новицького, через невиправдану російську агресію перед багатьма водоканалами України постали великі виклики. Проте у співпраці долаються складнощі. Українська Асоціація водоканалів щоденно координує надання допомоги постраждалим підприємствам, а Польща стала потужним логістичним центром, через який українські водоканали отримують необхідну гуманітарну допомогу.

Неабияку увагу під час заходу було приділено сумському водоканалу. Про роботу підприємства в умовах обстрілів та часткової облоги міста розповів директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач: «Сумщина як прикордонна з росією область однією з перших потрапила під масовану навалу сухопутних військ окупанта. Від артобстрілів і авіаударів були пошкоджені водопроводи, колектори та вийшла з ладу певна кількість насосного обладнання. Були суттєві проблеми з логістикою: через оточення у місті не вистачало палива та продуктів харчування, неможливо було здійснити доставку реагентів, ремонтних матеріалів, обладнання для резервного живлення».

За словами Анатолія Сагача, з перших днів війни працівники міськводоканалу долучилися до роботи з укріплення Сум та його околиць, водії та спецтехніка залучалися до будівництва фортифікаційних споруд. Також працівники підприємства боронять Україну в лавах ЗСУ та в підрозділах територіальної оборони. «Для мене найважливіше – це безпека та морально-психологічний стан кожного працівника, а найбільшою нагородою є «дякую» від людей. Хай наш досвід роботи у воєнний час ніколи не знадобиться нашим польським колегам, партнерам, друзям», – підсумував виступ директор КП «Міськводоканал».