Турецький безпілотний човен ULAQ успішно пройшов вогневі випробування: відео

Туреччина починає серійне виробництво ракетних робочовнів проєкту ULAQ. Зокрема, прототип під назвою SIDA успішно пройшов вогневі випробування, завершивши цикл тестування.

Про це повідомляє видання Navalpost.

Зазначається, в ході останніх випробувань човен SIDA здійснив пуск ракети “Cirit” по береговій цілі, успішно її вразивши. Всього ж “SIDA” в базовій версії несе 4-місний контейнер для 70-мм ракет Cirit з лазерним наведенням, а також два ПТУР великої дальності (L-UMTAS).

Проєкт ULAQ розробили компанії Meteksan Savunma і ARES Tersanesi. Роботизовані човни спроєктовані для розгортання в Егейському та Середземному морях.

Планується, що дрони, які знаходяться на поверхні, будуть збирати дані і фіксувати ворожі цілі в автономному режимі. При цьому рішення про атаку залишиться за оператором, який зможе керувати дронами з відстані до 400 км. На 11-метровому човні планується розміщувати комплекс зв’язку та спостереження, а також різне озброєння.

Нагадаємо, армія КНР отримала нові зенітні ракетно-гарматні комплекси. 

Крім того, Чехія перейшла до завершальних стадій випробувань трьох моделей БМП, які претендують на заміну радянським БМП-2.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.