Mobile ID в Україні поступово припиняє працювати

Послуга Mobile ID була досить затребуваною серед українців, проте найбільші мобільні оператори України вирішили її закрити. Vodafone припинив її надавати з березня 2021 року. Оператор lifecell вже припинив підключення нових абонентів, але й досі її надає наявним клієнтам. Тепер Київстар повідомив, що припиняє підключення нових абонентів до послуги Mobile ID, а також закриває можливість випуску, поновлення й продовження терміну дії сертифікатів електронних ключів для всіх користувачів сервісу.

З 1 листопада 2021 року послуга Mobile ID закриється у повному обсязі. Користування нею для мобільної цифрової ідентифікації, а також підписання документів за допомогою КЕП Mobile ІD стане недоступним.

Рішення компанії про поступове закриття послуги Mobile ІD обумовлено низкою факторів на ринку довірчих послуг України. А також подальшою економічною недоцільністю підтримки та розвитку технології КЕП Mobile ID – кваліфікованого електронного підпису, що міститься на захищеній SIM-карті в смартфоні абонента.

Нагадаємо, що Київстар запустив Mobile ІD у дослідну експлуатацію ще у грудні 2017 року. А в грудні 2018 року першим серед телеком-операторів здійснив національний комерційний запуск послуги. Протягом кількох років Київстар розвивав сервіс, надаючи громадянам та бізнес-компаніям можливості віддаленої ідентифікації на державних і комерційних електронних ресурсах. А також підписання документів онлайн.