Один із найбільших видавців відеоігор повідомив про масштабну кібератаку. Але запевняє, що дані гравців не постраждали

Першим про кібератаку написало Vice, згодом її підтвердила речниця EA у коментарі виданню.

Про отримання доступу до внутрішніх даних Electronic Arts почали писати на хакерських форумах. Журналіст Vice, зокрема, бачив повідомлення на кшталт «Тепер ви маєте всі можливості користуватися всіма сервісами EA».

Хакери заявили, що загалом викрали 780 Гб даних, серед яких — вихідний код гри FIFA 21 і серверу для онлайн-гри, а також вихідний код ігрового рушія Frostbite, на якому створені низка ігор EA, зокрема останній Battlefield. Усі ці дані зараз продаються на хакерських форумах.

Речниця EA у коментарі Vice підтвердила, що компанія розслідує «втручання в нашу мережу, під час якого було викрадено обмежений обсяг даних щодо вихідного ігрового коду і пов’язаних із ним засобів». Уточнити, про що йдеться, вона відмовилася.

«До даних користувачів доступу не було, і ми не маємо причин вважати, що приватності гравців щось загрожує», — наголосила представниця EA. Вона долала, що компанія вже звернулася до правоохоронних органів.

Вихідний код відеогри теоретично можна використати для відтворення ігор такого ж рівня і для розробки чит-кодів. Саме тому останній злам має таке велике значення для EA: імовірно, для захисту від зловмисників в іграх їй доведеться змінювати код. Особливо важливо це тому, що йдеться про рушій Frostbite, на якому розроблені такі ігри EA, як FIFA, Battlefield і серія Star Wars.

Випадки зламу видавців відеоігор не рідкість: у лютому 2021 року хакери заявили про злам польського розробника ігор CD Projekt RED і почали публікувати вихідний код ігор Thronebraker, Cyberpunk 2077, «Гвинт», «Відьмак 3» та її неопублікованої версії для PS5 та Xbox Series S|X.

Пізніше хакери заявили, що начебто продали код за понад сім мільйонів доларів. Але підтвердити чи спростувати це не можна.

Американська компанія EA — один із найбільших видавців відеоігор у світі, яка існує з 1982 року. Відома такими іграми або серіями ігор, як Need for Speed, Dead Space, Mass Effect, Dragon Age, Medal of Honor та інші.