Юросіб зобов’яжуть мати e-mail для листування із судами

У Комітеті Верховної Ради з питань правової політики доопрацювали ідею переведення судочинства на електронний документообіг. Тепер зазначення електронної пошти на судових та виконавчих документах стане обов’язком, а не правом.

Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес» (№3860-д) містить зміни до процесуальних кодексів щодо можливості комунікації між судом та учасниками процесу в електронному вигляді.

Так, наприклад, уважатиметься за замовчуванням, що особа отримала судовий документ (копію рішення, повістку, виклик тощо) на наступний день після надходження до суду підтвердження про його доставлення або на 5-й після відправлення на таку офіційну адресу. Причому з незрозумілих причин у проекті міститься умова, що повідомлення, які відправлені після 17 год., уважаються врученими наступного робочого дня незалежно від надходження підтвердження про його доставлення.

Всі ризики у разі зміни електронної адреси покладаються на особу, яка вчасно не повідомила суд про цей факт.

Крім того, жодну нову юрособу або ФОП не включать до реєстру, якщо не буде вказано адресу офіційної електронної пошти. Тим, хто зареєстрований раніше, дадуть 6 місяців на внесення таких відомостей до ЄДР, що підкріплять штрафами для керівника за неподання такої інформації.