У Мінцифри заявили про корупцію із закупівлею ноутбуків для вчителів

Усі тендери із закупівлі ноутбуків для вчителів, які будуть придбані в рамках програми цифровізації освіти, направлені на повторну експертизу через підозри у корупційній змові.

Про цеповідомивміністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, йдеться про корупцію з подальшим отриманням відкатів на мільйони гривень.

Ноутбук кожному вчителю, справедливі умови та жодної корупції під час держзакупівель. Разом з СБУ та МОН ми запідозрили корупційну змову з ноутбуками для вчителів на мільйони гривень, - повідомив міністр.

Наразі всі тендери активні і зараз направлені на повторну експертизу для перевірки документів, яка триватиме впродовж 7 днів.

Чому ми передали усі тендери на повторну експертизу? Ми дізнались, що шахраї, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по областях переможців закупівель з подальшим отриманням відкатів, - наголосив Федоров.

Він також підкреслив, що в Україні роками наживалися на подібних схемах з тендерними закупівлями, але так, як раніше, уже не буде.

Цифровізація допомагає побудувати максимально прозорі процеси та справедливі умови, - зазначив міністр цифрової трансформації.

Як відомо, Міністерство освіти і науки очікують, що цього року буде закуплено 57 тисяч комп'ютерів. Ноутбуки закріплюватимуться за шкільними навчальними кабінетами та використовуватимуться для організації освітнього процесу.