Facebook звинувачують у використанні подвійних стандартів для VIP-осіб, які порушують правила

У Facebook існує практика подвійних стандартів, а це означає, що принаймні 5,8 мільйона користувачів не повинні дотримуватися тих самих правил, що й решта у Facebook.

Про це пише The Wall Street Journal на основі внутрішніх документів та інтерв'ю з учасниками. До речі, цифра 5,8 мільйона - це частка від загальної кількості користувачів: це 2,89 мільярди.

Згідно з документом, система, відома всередині як перехресна перевірка або XCheck, часом захищала відомих людей, чиї пости містять наклеп або заклики до насильства. Це вміст, який зазвичай карається за правилами Facebook.

Система спочатку була розроблена для боротьби з нетолерантністю, але через нестачу персоналу правила більше не застосовувалися до людей у ​​певному VIP-списку, зазначає видання. Статус VIP стосується, наприклад, політиків, футболістів, телеведучих та людей з багатьма підписниками в Інтернеті.

зсередини також здається, що система не зовсім чітко працює "Ми насправді не завжди робимо те, про що публічно заявляємо", - йдеться в конфіденційній внутрішній заяві. Хід дій називається "порушенням довіри". "На відміну від решти нашої спільноти, ці люди можуть порушувати наші правила без наслідків".

У відповідь Facebook заявив, що багато документів, на які спирається розслідування, застаріли, і що вміст "був зібраний разом, щоб створити історію, яка затьмарює головне: Facebook відкрив та вирішив проблеми сам". Газета, навпаки, стверджує, що Facebook побачив "багато років тому", що такі винятки були неприйнятними, але що система все ще існувала і навіть продовжувала зростати.

Як приклад, The Wall Street Journal наводить випадок бразильського футболіста Неймара. У 2019 році його звинуватили у зґвалтуванні; він захищався у відео у Facebook та Instagram. У ньому він показав, серед іншого, ім'я жінки та її оголені фотографії. За словами Неймара, вона його домагалася.

Як правило, пише газета, повідомлення негайно видаляється. Але це повідомлення протрималося більше доби через блокування системи контролю. Крім того, згідно з правилами Facebook, сам обліковий запис Неймара також має бути видалений. Це теж не сталося. Неймар продовжував заперечувати звинувачення, і ніяких дій не було зроблено.

Газета також звертає увагу на те, що Facebook вводить цією системою в оману власну наглядову раду. Наглядова рада Facebook, створена самою компанією, попросила почати відстежувати частоту помилок, коли вона модерує відомих користувачів. За даними Facebook, відстежити це неможливо, і до всіх ставляться однаково.

У відповідь наглядова рада Facebook каже, що її часто турбує "відсутність прозорості процесу модерування Facebook":

The Oversight Board has expressed on multiple occasions its concern about the lack of transparency in Facebook’s content moderation processes, especially relating to the company’s inconsistent management of high-profile accounts.

— Oversight Board (@OversightBoard) September 13, 2021