Нова технологія дозволяє побачити те, що відбувається в закритій кімнаті [ВІДЕО]

Дослідники зі Стенфордського університету зробили справжню революцію у візуалізації прихованих об’єктів. Так, їм вдалося побачити вміст всієї кімнати за допомогою одного лазерного променя, пропущеного через крихітну замкову щілину.

Технологія отримала назву Non-line-of-sigh і працює завдяки розсіюванню світла. Потрапляючи в кімнату, оптичний промінь відбивається від стін в різні боки. По тому, з якою швидкістю і під яким кутом цей промінь потрапляє назад в свердловину, можна зробити висновки про об’єкти в приміщенні.

Найкраще система навчилася ідентифікувати рухомі об’єкти, в той час як статичні візуалізуються зі змінним успіхом. Наприклад, нижче можна розглянути розпізнавання алгоритмом манекена в кімнаті, а також букв, прихованих від променя за іншими об’єктами.

Дослідники бачать застосування алгоритму в системах автономного управління. Це може дозволити автомобілям бачити знаходяться за рогом предмети, машини і пересуваються людей. Крім того, ця технологія може виявитися корисною поліції і військовим, дозволяючи «заглянути» в приміщення через замкову щілину, щоб дізнатися, що і хто знаходиться всередині.