WSJ: Facebook створив «білі списки» та дозволяв обраним порушувати правила соцмережі

Про це йдеться у розслідуванні The Wall Street Journal. Видання, посилаючись на документи компанії, зазначає, що Facebook створила систему, яка звільняла обраних користувачів від деяких правил. Дописи цих людей перевіряла програма XCheck, або ж «перехресна перевірка». Спочатку її створили задля контролю дій, вжитих щодо акаунтів відомих людей, такий як знаменитості, політики, журналісти тощо.

Наразі ж, як заявляє The Wall Street Journal, ця система захищає VIP-користувачів від контролю за дотримання правил соцмережі. Ця програма не блокувала заборонений на платформі контент автоматично, а натомість давала людям з «білого списку» час на її виправлення.

Так, наприклад, у 2019 році бразильський футболіст Неймар опублікував оголені фото дівчини, яка звинуватила його у зґвалтуванні. Як пише видання, мільйони людей встигли побачити фото, перш ніж їх видалили. Окрім того, акаунти з «білого списку» нібито публікували твердженнями, що вакцини проти коронавірусу є смертельними, звинувачували Гілларі Клінтон у зв'язках з таємною організацією педофілів, чи стверджували що колишній президент США Дональд Трамп називав «тваринами» біженців, шукачів притулку в США.

За даними видання, станом на 2020 рік XCheck охоплював щонайменше 5,8 млн користувачів, а Facebook нібито ввів в оману громадськість та власну Наглядову раду, яка має забезпечувати дотримання правил.